برنامه نویسی کودکان

یک شرکت دانش‌بنیان با وارد شدن به دنیای بازی‌های هیجان‌انگیز، سعی در آموزش جذاب تر مفاهیم کدنویسی به کودکان دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، فاطمه کاکا، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان با بیان مزایای آموزش برنامه نویسی به کودکان در فضای مجازی، گفت: یکی از بهترین راه‌ها برای توسعه مهارت‌های فکری و خلاقیت کودکان، فضای مجازی است که از جمله مزایای آن، قابلیت دسترسی آسان به منابع آموزشی و ابزارهای برنامه‌نویسی مختلف و امکان همکاری و تعامل با دیگر کودکان است.

کاکا خاطرنشان کرد: «کیداکد»، یک سکوی آموزش برنامه نویسی از طریق بازی برای کودکان و نوجوانان است که با استفاده از شیوه‌های روز دنیا، بازی‌هایی را همراه با آموزش مفاهیم اولیه برنامه نویسی مانند حلقه، شرط، باینری و … طراحی کرده است. در این روش باید مفاهیم پایه به آرامی آموزش داده شده و از زبانی ساده جهت دستیابی به بهترین درک از مفاهیم برنامه نویسی بهره گرفت.

وی ادامه داد: در آموزش برنامه نویسی به کودکان، باید اجازه داده شود تا کودک خلاقیت خود را در برنامه نویسی بروز دهد و ایده‌هایش را پیاده سازی کند. همچنین در این روش، کودکان علاوه بر اینکه اعتماد به نفس خواهند گرفت، به سمت و سوی کسب و کار های خلاقانه و خودآموز ترغیب می‌شوند.

کاکا خاطر نشان کرد: کیداکد یک بستر جامع برای آموزش تفکر الگوریتمی از طریق بازی و چهار محیط توسعه برای طراحی سایت، بازی سایت و کدنویسی مفاهیم ریاضی است همچنین ما در کیداکد آموزش های زبان CSS,HTMI,JS را در قسمت محیط های توسعه طراحی سایت داریم. همچنین کاربران در این پلتفرم تمام مهارت‌های جانبی برنامه نویسی مثل تایپ ۱۰ انگشتی، منطق رایانه ای و … را هم آموزش می‌بینند و با بازی و قصه های مختلف، مفاهیم را با علاقه بیشتر دنبال می‌کنند.

این مدیر دانش بنیان خاطرنشان کرد: کودکان پس از طی کردن تمام مراحل آموزشی با این سیستم به یک برنامه نویس تبدیل خواهد شدند که در محیط توسعه ریاضی بازی، یاد می‌گیرند مفاهیم پایه، مقدمات و ریاضیات را به راحتی به کد تبدیل کنند و بازی های جذاب برای درک ریاضیات بسازند.

خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 2

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 4
bike - Footer Dark 02 - 5