تکنولوژی

این جاروبرقی رباتیک دوپا که Ascender نام دارد، می‌تواند از پله‌ها بالا برود و گرد‌وخاک و مایعات را جمع‌آوری کند.

چندین سال است که جاروبرقی‌های رباتیک در بازار به فروش می‌رسند و حالا شاهد معرفی اولین جاروبرقی رباتیک دوپا در جهان هستیم که می‌تواند از پله‌ها بالا برود و آن‌ها را تمیز کنید. این محصول Ascender نام دارد.

جاروبرقی‌های رباتیک موجود در بازار می‌توانند سطوح صاف را تمیز کنند و زمانی که با پله‌ها برخورد می‌کنند، قادر به بالارفتن از آن‌ها نیستند. اما حالا ربات Ascender شرکت Migo Robotics می‌تواند با دوپای خود از پله‌ها بالا برود و آن‌ها را تمیز کند.

جاروبرقی رباتیک Ascender در آگوست 2023 روانه بازار می‌شود

این محصول هم می‌تواند از روی زمین آشغال‌ها و گردوغبار را جمع‌آوری کند و هم سطوح را تمیز نماید. این جاروبرقی رباتیک با استفاده از اسکنرهای LiDAR می‌تواند محیط را ببیند و از پله‌ها بالا برود. این محصول همچنین می‌تواند 480 متر مربع فضا را پوشش دهد. به گفته Migo Robotics، به‌لطف هوش مصنوعی و LiDAR، شاهد یک محصول انقلابی هستیم که می‌تواند به‌خوبی محیط را درک کند.

خریداران می‌توانند Ascender را از طریق یک اپلیکیشن و البته دستیار صوتی الکسا کنترل کنند. این محصول قادر به جمع‌آوری گرد‌وخاک از روی سطح و همچنین جمع‌آوری آب و مایعات ریخته‌شده روی سطوح است. این محصول که طراحی چهارگوش دارد، طبق ادعای سازنده‌اش، می‌تواند تمام کثیفی‌ها را تمیز کند.

این جاروبرقی زمانی که به پله برسد، بدنه اصلی‌اش را به‌سمت بالا حرکت می‌دهد و دو پای آن روی زمین باقی می‌ماند. در ادامه پاها روی پله قرار می‌گیرند و محصول شروع به تمیزکردن پله می‌کند. این ربات از پله‌ها بالا می‌رود تا دوباره به سطح صاف برسد؛ بنابراین تمام پله‌ها را تمیز می‌کند.

این جاروبرقی رباتیک با قیمت 1399 دلار در ماه آگوست سال جاری میلادی به بازار می‌آید؛ اما درحال‌حاضر با قیمت 999 دلار پیش‌فروش می‌شود که 400 دلار ارزان‌تر از قیمت نهایی است.

درحالی‌که با اولین محصول تجاری Migi Robotics روبه‌رو هستیم، این شرکت مدعی شده که تیم آن‌ها شامل متخصصانی از گوگل، دایسون و بوستون داینامیکس است.

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 3

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 5
bike - Footer Dark 02 - 6