غول های فناوری

این گروه روی توسعه دستورالعمل‌هایی برای «تیم قرمز، ارزیابی قابلیت‌ها، مدیریت ریسک، ایمنی و امنیت و واترمارک‌کردن محتوای ساخته‌شده» تمرکز خواهد داشت.

مجموعه کاملی از غول‌های فناوری (در مجموع 200 شرکت) که شامل مواردی از جمله متا، گوگل، مایکروسافت و اپل می‌شوند، برای پیشبرد شیوه‌های هوش‌مصنوعی مسئولانه به کنسرسیوم مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی ایالات متحده (AISIC) پیوسته‌اند. «جینا ریموندو»، وزیر بازرگانی ایالات متحده ضمن معرفی اعضای جدید AISIC، اعلام کرد که آن‌ها موظف به انجام اقداماتی هستند که در فرمان اجرایی فراگیر رئیس جمهور «جو بایدن» در مورد هوش مصنوعی به آن‌ها اشاره شده است.

براساس گزارش انگجت، ریموندو در بیانیه خود گفت:

«دولت ایالات متحده نقش مهمی در تعیین استانداردها و توسعه ابزارهای موردنیاز برای کاهش خطرات و استفاده از پتانسیل عظیم هوش مصنوعی دارد.»

فرمان اجرایی بایدن در مورد هوش مصنوعی مسئولانه

Biden - غول‌های فناوری برای توسعه هوش مصنوعی مسئولانه متحد می‌شوند - 1

فرمان اجرایی بایدن که ماه اکتبر اعلام شد، بسیار گسترده بود، بنابراین این کنسرسیوم روی توسعه دستورالعمل‌هایی برای «تیم قرمز، ارزیابی قابلیت‌ها، مدیریت ریسک، ایمنی و امنیت و واترمارک‌کردن محتوای ساخته‌شده» تمرکز خواهد داشت.

یکی از جنبه‌های مهم دستور اصلی بایدن، مشخص‌کردن محتوای ساخته‌شده با هوش‌مصنوعی از طریق واترمارک است. اعضای این کنسرسیوم دستورالعمل‌ها و اقداماتی را توسعه خواهند داشت تا اطمینان پیدا کنند که کاربران بتوانند به‌راحتی محتوای تولیدشده توسط هوش مصنوعی را شناسایی کنند. این امر به نوبه خود می‌تواند باعث کاهش دیپ‌فیک و انتشار اطلاعات نادرست شود. در همین زمینه، OpenAI نیز به تازگی اعلام کرده بود که برای تشخیص محتواهای ساختگی، به تصاویر DALL-E 3 واترمارک اضافه می‌کند. چین نیز قصد دارد استفاده از واترمارک روی محتواهای ساخته‌شده با هوش مصنوعی را اجباری کند.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که کار این کنسرسیوم به‌تازگی آغاز شده است و وزارت بازرگانی می‌گوید که این کنسرسیوم بزرگ‌ترین مجموعه تیم‌های آزمایش و ارزیابی در جهان خواهد بود. 

دیجیاتو

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 2

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 4
bike - Footer Dark 02 - 5