افزايش امنيت در ارتباطات

یک شرکت دانش بنیان با ساخت مودم‌های صنعتی و تجهیزات ارتباطات ویژه صنایع با امنیت بالا، علاوه بر رفع نیازهای آن‌ها در این حوزه، از امکان هک شدن سامانه‌های صنعتی نیز جلوگیری می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، یکی از نیازهای امروزه کسب‌وکارها، استفاده از ابزارهای ارتباطی مانند مودم است اما با گسترش ارتباطات و فناوری اطلاعات، امنیت این تجهیزات بیش از پیش اهمیت دارد. در همین راستا شرکت طیف پردازان اسپادانا با تمرکز بر ساخت مودم‌های صنعتی داخلی با فناوری پیشرفته، گام مهمی در خودکفایی داخلی این محصول برداشته است.

محمد نصر آزادانی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، در همین راستا ضمن اشاره به محصول دانش‌بنیان با فناوری پیشرفته این شرکت اظهار کرد: مودم روتر کوآدریک ساخت این شرکت، مودم دو سیم کارته همراه با ورودی و خروجی مجزا و قدرت بالای وای‌فای جزو محصولات این شرکت است که به طور خاص برای مصارف صنعتی از جمله اتوماسیون صنعتی کاربرد دارد. دو سیم‌کارته بودن این تجهیز به کاربر این امکان را می‌دهد که در صورت قطع ارتباط یک سیم‌کارت، ارتباط تجهیز با محیط بیرونی از طریق سیم کارت دیگر ادامه پیدا کند.

وجود ورودی و خروجی مجزا نیز باعث می‌شود تجهیز به دستگاه‌های مختلف وصل شده و نقش گیت‌وی (GATEWAY) را ایفا کند. باید توجه داشت که این تجهیز مقدمه‌ای بر استفاده از اینترنت اشیا در شرکت‌های صنعتی است. امروزه استفاده از اینترنت اشیا و هوش مصنوعی به عاملی کلیدی در موفقیت کسب‌وکارها در جهان رقابتی تبدیل شده است.

مدیرعامل شرکت طیف پردازان اسپادانا مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به دانش‌بنیان بودن این محصول گفت: فناوری استفاده شده در این تجهیز بسیار پیچیده و پیشرفته بوده و در تولید آن هیچ‌گونه کپی‌برداری نشده است. به علاوه این محصولات سطح امنیت بالایی برخوردار دارد و استفاده از آن‌ها، از امکان هک شدن تجهیزات جلوگیری خواهد کرد.

یکی از ویژگی‌های مهم این محصول، نیاز نداشتن به «ریپیتر» (تجهیزی برای تقویت قدرت سیگنال) است. وقتی یک محصول بخواهد ارتباط وای‌فای با شبکه داشته باشد، نیاز به استفاده از این تجهیز دارد که جداگانه روی تجهیز نصب می‌شود و هزینه بالایی دارد بنابراین استفاده از این دستگاه دانش‌بنیان داخلی، صرفه‌جویی قابل توجهی را برای مصرف‌کنندگان به دنبال خواهد داشت. آنتن این تجهیز که بسیار نسبت به نمونه‌های خارجی قوی‌تر است، کاملاً توسط این شرکت دانش‌بنیان ایرانی طراحی و تولید شده که بردی به شعاع ۴۰۰ متری در محیط باز و قدرت سیگنال دو برابری نسبت به رقبا دارد.

نصر آزادانی با اشاره به قیمت کمتر این تجهیز نسبت به نمونه خارجی نیز گفت: قیمت محصول حداقل ۲۰ درصد کمتر از نمونه خارجی است. ضمانت یک‌ساله و خدمات پس از فروش طولانی‌مدت و در دسترس از دیگر ویژگی‌های تجهیزات ساخت این شرکت است. مدت این خدمات پس از فروش در برخی از قراردادهای منعقد شده به ۱۰ سال نیز می‌رسد که نشان از اعتماد و اطمینان نسبت به کیفیت محصول طراحی و تولید شده داخلی دارد.

وی با بیان اینکه سالانه ۱۲۰ هزار دستگاه از این نوع مودم در کشور مصرف می‌شود، گفت: این شرکت در تلاش است تا علاوه بر گسترش سهم بازار خود در داخل کشور، گامی‌های مؤثری برای صادرات به کشورهای همسایه بردارد.

مدیرعامل شرکت طیف پردازان اسپادانا گفت: حضور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تأثیر بسیاری در رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به ویژه در ابتدای مسیر دارد.

خبرگزاري مهر

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 1

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 3
bike - Footer Dark 02 - 4