president min 910x600 1 - دستور حمایت از دانش‌بنیان‌ها:تأکیدرئیس‌جمهور بر حمایت کامل همه دستگاه‌های دولتی ازشرکت‌های دانش‌بنیان - 1

طبق گزارش معاونت علمی، حجم قراردادهای منعقد‌شده از سوی دستگاه‌های اجرایی با شرکت‌های دانش‌بنیان شش‌برابر شده است.

رئیس‌جمهور تأکید کرد دستگاه‌های دولتی موظف به حمایت در ابعاد مالی و حقوقی از دانش‌بنیان‌ها هستند. طبق گزارش معاونت علمی، حجم قراردادهای منعقد‌شده از سوی دستگاه‌های اجرایی با شرکت‌های دانش‌بنیان 6 برابر شده است.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، «ابراهیم رئیسی»، رئیس‌جمهور، در جلسه روز گذشته هیئت دولت به گزارش معاونت علمی اشاره کرد و گفت: «همه دستگاه‌های دولتی موظفند در راستای اجرای مصوبه ایجاد خط ارتباط کاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در ابعاد مالی و حقوقی از این شرکت‌ها حمایت کنند.»

گزارش معاونت علمی به افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان، تا 900 شرکت همکار با وزارت نیرو و تا 500 شرکت‌ همکار با وزارت نفت، اختصاص داشت.

گفتنی است طبق قانون «جهش تولید دانش‌بنیان» که اردیبهشت‌ماه سال گذشته تصویب شد، به‌منظور حمایت از کالاهای ایرانی، تولیدات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان، دستگاه‌های اجرایی دولتی مجاز هستند با شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری قرارداد مرتبط با کالا و خدمات دانش‌­بنیان منعقد کنند.

در این قانون حمایت‌های مختلفی از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان پیش‌بینی شده است که «روح‌الله دهقانی فیروزآبادی»، معاون علمی رئیس‌جمهور، آن را نشان‌دهنده عزم جدی این دولت برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و مردمی‌سازی آن می‌داند.

او با تأکید بر اینکه اجرای این قانون و آیین‌نامه‌های آن از دستاوردهای دولت است، ابراز امیدواری کرد که این امر بتواند اقتصاد کشور را متحول کند.

اگرچه حمایت از بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان موضوع تحسین‌برانگیزی است، اما باید سازوکارهای این حمایت نیز به‌طور شفاف اعلام شود تا از بروز هرگونه رانت و فساد در پی این حمایت‌های دستوری جلوگیری گردد.

دیجیاتو

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 2

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 4
bike - Footer Dark 02 - 5