شرکت فسا

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: دومین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها در اواخر آذرماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، وحیدرضا زیدی‌فرد در نشست خبری برگزاری دومین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش بنیان در صنعت نفت با تبریک روز خبرنگار، گفت: یکی از رسالت‌های ما در وزارت نفت حمایت از زیست بوم نوآوری و فناوری صنعت نفت است، از این رو در این زمینه اقدام‌هایی گسترده همچون افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان، تسهیل ورود شرکت‌های تولیدکننده به فهرست خرید صنعت نفت، برگزاری رویدادهای علمی همچون دومین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان و ارتباط با وزارت علوم به‌ویژه در زمینه سامانه «عرضه و تقاضای وزارت نفت ذیل نظام ایده‌ها و نیازها» (نان) انجام شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته نزدیک به ۱۸۰ شرکت دانش‌بنیان در نخستین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان صنعت نفت حضور داشتند، گفت: برگزاری ۱۸ نشست تخصصی با نمایندگان ۶۰ شرکت برتر صنعت نفت، بازدید حدود ۳ هزار نفر از نمایشگاه جانبی این کنفرانس، برگزاری ۴۰۰ نشست B2B، امضای ۵۵ تفاهم نامه به ارزش هزار میلیارد تومان، حضور مقام‌های کشوری و علمی کشور و ارائه ۸۰ مقاله علمی از دیگر اقدام‌های انجام شده در این دوره کنفرانس بوده است، همچنین در حاشیه نخستین دوره این کنفرانس با سازمان انرژی اتمی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همکاری فعالانه‌ای را آغاز کرده‌ایم.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری خاطر نشان کرد: دومین دوره کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان در صنعت نفت گفت: امسال تلاش شده افزایش فضای نمایشگاهی را به ۲۵۰۰ متر مربع برسانیم و زمینه را برای پذیرش ۱۰۰ شرکت استاتیکی فراهم کنیم، همچنین مقدمات لازم برای پذیرش شرکت‌های داخلی و خارجی نیز فراهم شده است.

زیدی‌فرد با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای حضور کشورهای همسایه‌ای که نیاز به فناوری ما دارند در این دوره از کنفرانس فراهم شده است، اظهار کرد: حضور هزار نفر از مدیران دولتی، برنامه‌ریزی برای امضای قراردادهای مهم، برگزاری دو رویداد در مناطق عملیاتی خوزستان و بوشهر پیش از برگزاری این رویداد از دیگر برنامه‌های این دوره از کنفرانس است؛ ضمن آنکه متولی برگزاری رویداد امسال پژوهشگاه صنعت نفت خواهد بود.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر تلاش شده با استفاده از شرکت‌ها و استارت آپ‌های کوچک و بزرگ داخلی نیاز پژوهشی صنعت نفت را تأمین کنیم، در این زمینه پرداخت تسهیلات به شرکت‌های تولید کنند ساخت بار اول انجام شده است، همچنین از پارسال کارگروه بررسی و تشخیص مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان با هماهنگی وزیر نفت تشکیل شده و در این کارگروه مشکلات این شرکت‌های دانش‌بنیان حل و فصل می‌شود.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: مبلغ قطعی قراردادهای پژوهشی مربوط به نخستین دوره کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان در صنعت نفت نیز قبل از برگزاری دومین دوره این کنفرانس به‌عنوان دستاورد رویداد نخست به‌زودی اعلام خواهد شد.

زیدی فرد ادامه داد: از زمان حضور خود در این سمت تلاش کرده‌ام به‌صورت چهره به چهره با شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت ملاقات داشته و گاه بعضی از آنها نارضایتی‌هایی داشتند که تلاش کردیم آنها را حل کنیم.

وی خاطر نشان کرد: پارسال فهرست ۵۰۰ تجهیز کلیدی صنعت نفت که در داخل کشور تولیدی می‌شود برای حمایت از تولید داخل به شرکت‌های تابعه صنعت نفت ابلاغ شد، بر اساس دستور وزیر نفت این شرکت‌ها نباید محصولات خارجی مشابه در این فهرست را خریداری کنند و هر شرکتی که از این موضوع تخطی کند به نهادهای نظارتی معرفی خواهند شد.

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 2

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 4
bike - Footer Dark 02 - 5