شرکت دانش بنیان

رشد صد درصدی بهره برداری از توان شرکت های دانش بنیان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، دکتر محمد خوانساری، معاون وزیر ارتباطات در خصوص اقدامات انجام شده با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال گذشته مبنی بر «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» اظهار داشت: سازمان فناوری اطلاعات ایران در سال ۱۴۰۱، توجه به موضوع اشتغال آفرینی و مشاغل دانش‌بنیان را به صورت عملیاتی در دستور کاری خود قرار داد. به طوری که میزان انعقاد قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال ۱۴۰۰ با رشد بالغ بر صد در صد مواجه شد و از منظر ریالی نیز رشد ۱۲۳ درصدی را تجربه کرد.

در ادامه رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، از رشد همکاری میان این سازمان و مراکز علمی و تحقیقاتی در سال گذشته یاد کرد و گفت: در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال ۱۴۰۰، همکاری با مراکز علمی و تحقیقاتی بالغ بر ۴۷ درصد رشد داشت و از نظر حجم ریالی نیز از مرز ۲۶ درصد عبور کرده است.

خوانساری در خاتمه از برنامه‌ریزی و آغاز فعالیت‌های این سازمان به منظور جامه عمل پوشاندن به شعار سال ۱۴۰۲ مبنی بر «مهار تورم و رشد تولید» یاد کرد و خاطرنشان ساخت، این سازمان نهایت تلاش خود را جهت تحقق شعار سال جدید نیز هم چون سال قبل به کار خواهد بست.

خبرگزاری مهر

کد خبر 5757154

مطالب مرتبط