سیستم منابع انسانی ERP چیست؟

 

سیستم منابع انسانی ERP در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.

 

قبل از در نظر گرفتن جنبه منابع انسانی (HR)، تعریف برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) را در بخش مقالات ما مطالعه فرمائید.

با در نظر گرفتن این موضوع، یک سیستم HR ERP به طور خاص به بخش مدیریت پرسنل این ابزارهای پیچیده اشاره دارد.

 

بیایید دریابیم که آیا چنین پلتفرم هایی برای کسب و کار شما ایده آل هستند یا خیر.

 

 

یک سیستم HR ERP چه وظایفی را پوشش می دهد؟

در حالت ایده‌آل، عنوان HR ERP تقریباً هر کار روزمره و نقطه درد یک متخصص منابع انسانی را حل می‌کند و در عین حال ویژگی‌های برنامه‌ریزی بلندمدت مانند تجزیه و تحلیل دقیق را ارائه می‌کند.

 

یعنی، یک رقیب نرم افزاری ارزشمند باید شامل موارد زیر باشد:

 

  • حقوق و دستمزد
  • مدیریت مزایا
  • ثبت سوابق پرسنل رمزگذاری شده
  • استخدام، سوار شدن، و خروج
  • برنامه ریزی بلند مدت از طریق ویژگی های تحلیلی دقیق و پیش بینی نیروی کار پیچیده
  • به اشتراک گذاری داده ها با سایر بخش های تجاری و ادغام نرم افزارهای شخص ثالث

 

اگر راه حل HR ERP باعث می شود به نرم افزار بیشتری نیاز داشته باشید، برای تپه ها اجرا کنید. به هر حال، یک ERP سرزمین موعود در مورد نرم افزارهای تجاری است. زمانی که برای ورود به این قلمرو پیشرفته پول نقد زیادی را انباشته کردید، حداقل نیاز به خرید بیشتر وجود خواهد داشت.

چرا کسب و کارها از نرم افزار HR ERP استفاده می کنند؟

به زبان ساده، کسب‌وکارها از نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) منابع انسانی (HR) برای مدیریت کامل مدیریت پرسنل استفاده می‌کنند و در عین حال به طور یکپارچه در عملیات روزانه گسترده‌تر یک کسب‌وکار ادغام می‌شوند. با قرار دادن منابع انسانی در کنار سایر بخش‌ها در زیر یک سقف دیجیتال، سازمان‌ها با حذف نیاز به خرید نرم‌افزار بیشتر، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنند.

 

با این حال، این اتصال جامع فراتر از صرفه جویی در هزینه ایجاد می کند. یک سیستم ERP پایه ای را برای به اشتراک گذاری آسان داده ها بین بخش ها ایجاد می کند زیرا هر تیم به بسته نرم افزاری مشابهی وابسته است. این به نوبه خود، بهره وری را افزایش می دهد و ناکارآمدی هایی را که وقتی دست چپ حرکات دست راست را نمی شناسد، جوانه می زند، از بین می برد.

 

مزایا و معایب نرم افزار HR ERP چیست؟

اگر در نظر دارید از عنوان ERP برای مدیریت وظایف منابع انسانی استفاده کنید، انتظار داشته باشید که برای تجزیه و تحلیل های درجه یک و راحتی یک مرحله ای هزینه پرداخت کنید.

 

به عنوان مثال، Microsoft Dynamics 365 فقط برای ابزار خدمات مشتری خود از 50 دلار در ماه برای هر کاربر شروع می شود، در حالی که به سرعت به هزاران دلار برای برنامه های ساخته شده بیشتر می رسد.

 

چنین نرم‌افزار پیشرفته‌ای می‌تواند با کشف ناکارآمدی‌هایی که در صورت رفع مشکل، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود، به پرداخت هزینه‌های خود کمک کند. با این حال، این احتمال رخ می دهد که تجارت شما به اندازه کافی بزرگ باشد که قطعات متحرک زیادی داشته باشد که نیاز به بهینه سازی دارند.

شما همچنین باید منحنی یادگیری ذاتی این غول های سازمانی را در نظر بگیرید. مسائل پیچیده‌تر، بسیاری از عناوین نرم‌افزاری به شدت آموزش مبتنی بر متن را ارائه می‌دهند که می‌تواند یک کابوس برای یادگیرندگان بصری باشد.

 

در واقع، پیچیدگی یک ERP می تواند آنقدر پیشرفته باشد که دوره های گواهینامه کامل برای برخی از پلتفرم ها وجود داشته باشد تا دانش مورد نیاز را رسمی کند.

 

از آنجایی که بسیاری از فروشندگان (مانند مایکروسافت) مبلغ زیادی را برای آموزش دریافت می‌کنند، پیاده‌سازی ERP احتمالاً برای بسیاری از نهادهای آگاه از بودجه دور از ذهن است.

 

آیا کسب و کارهای کوچک به منابع انسانی ERP نیاز دارند؟

کسب و کارهای کوچک تاسیس شده با بیش از ده ها کارمند کاندیدای ایده آل برای راه حل HR ERP هستند. اگر کسب و کار شما دارای عناصر متمایز زیادی مانند فروش، توسعه نرم افزار و موجودی فیزیکی باشد، توجیه برنامه پیچیده ERP بیشتر می شود.

 

اما، اگر کسب و کار شما دارای کارکنان محدود یا وظایف روزمره ساده تری است، ممکن است یک سیستم ERP غیر ضروری و بیش از حد باشد. در عوض، به احتمال زیاد از نرم افزارهای تکه تکه ای که فقط نیازهای خاص شما را هدف قرار می دهد، بهره مند می شوید. به این ترتیب، بدون پرداخت هزینه برای توابع اضافی، قیمت‌های پایین‌تری را از ابزارهای دیجیتالی با تمرکز محدودتر دریافت خواهید کرد.

حداقل، اگر فردی خارج از خانواده خود را استخدام می‌کنید، به نرم‌افزار منابع انسانی نیاز دارید تا از شیوه‌های کار به شدت تنظیم شده بمانید.

 

یکی از خدمات فسا برنامه ریزی منابع انسانی (ERP) می باشد که با استقرار سیستم های مدیریت منابع سازمانی در حوزه صنایع و بازرگانی با استفاده از پلتفرم های برتر دنیا است.

 

تاریخچه برنامه ریزی منابع سازمانیERP

مقالات

 

 

 

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 1

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 3
bike - Footer Dark 02 - 4