Nuclear Energy min 1024x700 1 - مایکروسافت تلاش دارد از انرژی هسته‌ای برای تامین نیروی مورد نیاز هوش مصنوعی استفاده کند - 1

مایکروسافت قصد دارد برای تهیه قدرت مورد نیاز پردازشی در هوش مصنوعی از رآکتورهای هسته‌ای کوچک استفاده کند. این رآکتورهای هسته‌ای می‌توانند قدرت پردازشی مورد نیاز هوش مصنوعی را تامین کنند. طبق آگهی استخدامی مایکروسافت، این شرکت به دنبال یک مهندس با تخصص در زمینه فناوری هسته ای است

مایکروسافت قصد دارد برای تهیه قدرت مورد نیاز پردازشی در هوش مصنوعی از رآکتورهای هسته‌ای کوچک استفاده کند. این رآکتورهای هسته‌ای می‌توانند قدرت پردازشی مورد نیاز هوش مصنوعی را تامین کنند. طبق آگهی استخدامی مایکروسافت، این شرکت به دنبال یک مهندس با تخصص در زمینه فناوری هسته ای است.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا، طبق اعلام این شرکت یک تیم فنی برای ارزیابی فرایند استفاده از رآکتورهای ماژولار جمع آوری کرده و به دنبال مدیر تیم فنی است. این رآکتورها قرار است قدرت پردازشی سرورهای ابری و هوش مصنوعی را تامین کنند.

واکنش شکافت هسته ای می تواند انرژی مورد نظر پردازش های هوش مصنوعی را تولید کرده و در این زمینه مورد استفاده قرار بگیرد. سرمایه گذاری این شرکت روی هوش مصنوعی و فناوری های وابسته به آن به شدت افزایش یافته و حتی در جدیدترین بروزرسانی ویندوز ۱۱ نیز از این فناوری به عنوان دستیار هوش مصنوعی کوپایلت استفاده کرده است.

مایکروسافت قصد دارد رآکتورهای جدید را از شرکت ترا پاور دریافت کند. زمینه کاری این شرکت نوآوری‌های هسته‌ای است و اکنون قصد دارد رآکتورهای ماژولار کوچک نیز برای دیتا سنترها توسعه دهد. اعلام این شرکت هنوز هیچگونه قراردادی با مایکروسافت در این زمینه امضا نشده است.

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 2

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 4
bike - Footer Dark 02 - 5