متا

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، در جلسه‌ای با کارکنان گفته است که این شرکت می‌خواهد هوش مصنوعی مولد را به تمام محصولاتش بیاورد.

مدیرعامل متا، «مارک زاکربرگ»، در جلسه‌ای با کارکنان این شرکت اعلام کرده است که هوش مصنوعی مولد برای تولید متن، عکس و ویدیو به محصولات پرچمدار متا ازجمله فیسبوک و اینستاگرام اضافه خواهد شد.

درحالی‌که متا (فیسبوک سابق) روی متاورس تمرکز کرده بود، حالا با توجه به اینکه هوش مصنوعی مولد محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرده است، این شرکت هم تصمیم گرفته که سرمایه‌گذاری در این زمینه را افزایش دهد. درحال‌حاضر هوش مصنوعی مولد نقش چندان بزرگی در محصولات متا ندارد، اما به گفته زاکربرگ وضعیت تغییر خواهد کرد.

هوش مصنوعی مولد در محصولات متا

طبق گزارش اکسیوس، زاکربرگ در جلسه‌ای با کارکنان بخشی از برنامه‌های متا در این زمینه را اعلام کرده است. درحقیقت زاکربرگ به کارکنان این شرکت گفته که می‌خواهد هوش مصنوعی مولد به تک‌تک محصولات متا اضافه شود.

برنامه متا شامل ویژگی‌های هوش مصنوعی برای واتس‌اپ و مسنجر می‌شود که البته زاکربرگ در گذشته به چنین موضوی اشاره کرده بود. درحالی‌که اکسیوس می‌گوید واتس‌اپ و مسنجر اولین محصولات متا خواهند بود که به ویژگی‌های هوش مصنوعی مجهز می‌شوند، به‌تازگی شاهد انتشار یک اسکرین‌شات از اینستاگرام بودیم که به چت‌بات هوش مصنوعی آن اشاره داشت.

گزارش امروز همچنین می‌گوید که متا روی ابزار ویرایش عکس مبتنی بر هوش مصنوعی مولد برای اینستاگرام کار می‌کند. به‌نظر می‌رسد این ویژگی امکان ویرایش تصاویر از طریق دستورات متنی را فراهم می‌کند و کاربران می‌توانند نتایج را به‌صورت استوری به اشتراک بگذارند.

درحال‌حاضر نمی‌دانیم چه تعداد از ویژگی‌های هوش مصنوعی متا درنهایت وارد محصولات این شرکت می‌شوند. همچنین از زمان عرضه آن‌ها هم اطلاعی نداریم.

درحالی متا مانند تقریباً تمام شرکت‌های فناوری روی هوش مصنوعی تمرکز کرده است که اپل توجه چندانی به آن ندارد. درحقیقت اپل چند روز پیش در جریان WWDC 2023 از اولین هدست واقعیت ترکیبی خود به نام ویژن پرو رونمایی کرد؛ محصولی که شاید دوباره متاورس را سر زبان‌ها بیندازد.

دیجیاتو

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 2

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 4
bike - Footer Dark 02 - 5