دانش بنیان

کرج- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: ظرفیت اشتغال فارغ‌التحصیلان در مجموعه‌های دانش‌بنیان وجود دارد و این اداره‌کل نیز با ارائه مشوق از این رویکرد حمایت می‌کند.

عبدالله دارایی در حاشیه مراسم بهره برداری از طرح‌های پارک علم و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: امروز با همراهی جناب عبداللهی استاندار البرز از مجموعه پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات استان بازدید کردیم.

وی بیان کرد: این برنامه با رویکرد اشتغال فارغ‌التحصیلان و تقویت مجموعه دانش بنیان در حوزه اطلاعات و ارتباطات صورت گرفت، تعدادی از مجموعه‌های فعال در بخش‌های دانش بنیان، اطلاعات و ارتباطات و فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی افتتاح شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز تصریح کرد: حسب گزارش مرکز آمار ایران حدود ۲۶ درصد از فارغ التحصیلان در کشور فاقد اشتغال بوده و با وجود روند کاهشی سالیانه گذشته باید برای اشتغال فارغ التحصیلان در بخش‌های خدمات، کشاورزی و صنعت با رویکردهای فناورانه و علمی ریزی‌های لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: به همین دلیل است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشوق‌های حمایتی هم در بخش‌های پرداخت حق بیمه سهم کارفرما از سوی دولت و همچنین ارائه تسهیلات راه‌اندازی کسب و کارهای ویژه فارغ التحصیلان ارائه کرده است

دارایی افزود: در این راستا اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز آمادگی دارد تا با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی نیز خدمات خود را ارائه کند.

وی متذکر شد: با توجه به مشوق‌های مالی و مالیاتی در بخش تعاون، فرصت‌های ارزشمند و قابل توجهی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی فراهم می‌کند تا با استفاده از فرصت تعاونی‌ها هم در بخش‌های تولیدی توزیعی و خدماتی ضمن بهره‌بندی از تسهیلات ارزان قیمت از معافیت‌های مالیاتی نیز استفاده کنند.

خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 1

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 3
bike - Footer Dark 02 - 4