استارت آپ

دهقانی معتقد است برخلاف اکوسیستم فناوری، برخی شرکت‌های اکوسیستم استارتاپی، ناهنجاری‌های جدی فرهنگی دارند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور مدعی است برخی از شرکت‌های اکوسیستم کارآفرینی استارتاپی، ناهنجاری‌های جدی فرهنگی دارند. او یکی از راه‌حل‌های این معضل را ایجاد رقبای قوی برای استارتاپ‌ها از سوی جریان‌های اصیل و انقلابی عنوان کرده است.

«روح‌الله دهقانی فیروزآبادی» با انتشار پستی در یکی از شبکه‌های اجتماعی داخلی، واکنش جدیدی به ماجراهای تعلیق، فیلتر و پلمب چند استارتاپ داشت. او در راستای حاشیه‌های اخیر که برای چند استارتاپ از سوی دولتی‌ها رخ داده است، در اظهاراتی قابل تأمل گفت هویت فرهنگی اکوسیستم فناوری و اکوسیستم کارآفرینی استارتاپی که عموماً در حوزه اقتصاد دیجیتال فعالیت می‌کند، تفاوت‌های جدی دارد:

«بیشتر دانش‌بنیان‌ها که در زیست‌بوم فناوری فعالیت می‌کنند، به‌دلیل درگیر بودن با حل مسائل واقعی و مشکلات کشور، در حوزه‌های مختلف مانند درمان، نفت، کشاورزی، هوافضا و… ، سلامت فرهنگی و دلبستگی به کشور دارند، اما برخی از شرکت‌های زیست‌بوم کارآفرینی استارتاپی ناهنجاری‌های جدی فرهنگی دارند.»

دهقانی دلیل عمده این امر را جنس ورود این مسئله در سال‌های گذشته می‌داند که همراه با جریان‌های خارجی-غربی و فرهنگ غربی بوده و به باور او، آسیب‌های جدی هم داشته است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دیجیتال رئیس‌جمهور با معضل خواندن این امر، دو راه‌حل نیز برای آن پیشنهاد کرد؛ یک راه اینکه با حمایت از جریان‌های اصیل و معتقد فرهنگی و انقلابی، رقبایی جدی برای استارتاپ‌ها راه‌اندازی شود.

او همچنین پیشنهاد داده است که تدوین و اجرای قوانین محکم توسط تنظیم‌گرهای اقتصاد دیجیتال در کشور انجام شود.

گفتنی است دهقانی طی یک سال اخیر بارها وعده داده است تا طی سه سال، 10 یونیکورن در کشور ایجاد شود. او در همین راستا نیز سه برنامه را در دستور کار قرار داده است که مجموعه‌ها را به کار کنسرسیومی تشویق می‌کند و به اعتقادش، این نقطه شروع یونیکورن‌شدن است.

دیجیاتو

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 1

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 3
bike - Footer Dark 02 - 4