کیفیت شرکت های کوچک ایرانی

دهقانی تأکید دارد حمایت مالی و اتصال به شرکت‌های بزرگ، نقش موثری در رقم خوردن اتفاقات بزرگ دارند.

معاون علمی رئیس جمهور اعتقاد دارد شرکت‌های کوچک ایرانی از نظر کیفیت، از شرکت‌های کره‌ای، اروپایی و آمریکایی بالاترند. دهقانی تفاوت را در حمایت‌های مالی و اتصال شرکت‌های کوچک و بزرگ می‌داند.

«روح‌الله دهقانی»، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با اشاره به اینکه چندی پیش تیمی را به کره فرستاده تا پارک‌ها و فناوری‌هایشان را بررسی کنند، گفت: «به جرئت می‌توانم بگویم شرکت‌های کوچک ما از نظر کیفیت، از شرکت‌های کره‌ای و اروپایی و آمریکایی واقعا بالاترند.»

او در گفتگو با روزنامه دانشگاه صنعتی شریف این موضوع را بیان و تأکید کرد که این اظهاراتش شعاری نیست: «اگر اینطور بود پس چرا دنبال این هستند تا بچه‌های ما را جذب کنند؟ چون واقعا قوی هستند.»

به اعتقاد دهقانی، تفاوت آنجاست که در کشورهایی مثل آمریکا، حمایت‌های مالی بزرگی وجود دارد و مجموعه رشد می‌کند، چیزی که در کشور ما چندان وجود ندارد: «یا اینکه مثل سامسونگ، یک شرکت بزرگ به چند صد شرکت کوچک وصل است و آنها به این مجموعه کمک می‌کنند و شبکه ای راه افتاده که منجر به اتفاق بزرگی مثل سامسونگ می‌شود.»

او صنایع بزرگ کشور مثل فولاد و نفت و … به تنه درخت تشبیه و از شرکت‌های کوچک و بزرگ به عنوان شکوفه و برگ یاد کرد که باید به هم وصل شوند: «اگر وصل نشوند اتفاق خاصی نمی‌افتد. این نظر من نیست؛ روش معتبری است که در کشوری که منابع محدود، اما بازارهای خوبی دارد باید به این سمت رفت.»

بحث اتصال شرکت‌های کوچک به بزرگ، موضوعی است که مدت‌هاست از سوی معاونت عملی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور پیگیری می‌شود. دهقانی اعتقاد دارد برای ایجاد ابرشرکت یا یونیکورن نیاز است که مجموعه‌ها کنار هم قرار گیرند و کنسرسیومی کار کنند. او این اتفاق را نقطه شروع ابرشرکت‌شدن می‌داند.

دیجیاتو

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 2

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 4
bike - Footer Dark 02 - 5