تولید محتوای غنی

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی: روزنه نفوذ مجازی دشمن با تولید محتوای غنی و هدفمند محافظت می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در نخستین جلسه شورای فضای مجازی خراسان رضوی که صبح پنجشنبه به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، با تأکید بر ضرورت رسیدگی و سازمان‌دهی فضای مجازی اظهار کرد: امروزه انقلاب اسلامی به نقطه‌ای رسیده که در یک رویداد با ابعاد جهانی همچون جنگ غزه، آحاد جامعه جهانی را مخاطب قرار می‌دهد و وجدان بیدار هزاران هزار نفر از ملت‌های آزاده عالم را در دفاع از دین خدا و مردم مظلوم فلسطین پای‌کار می‌آورد. این دستاورد انقلاب ملت ایران است؛ ملتی که تا پیش از این و در دوران رژیم طاغوت هیچ امکاناتی نداشت اما اکنون نبرد تمدن‌ها به‌عنوان راهبردی‌ترین جنگ عالم را میدان‌داری می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: وجه مشترک همه نظام‌های سیاسی جهان استکبار آن است که مشغله فکری و اندیشه جوانان جامعه را به سخیف‌ترین مسائل اخلاقی درگیر می‌کنند تا دغدغه امور راهبردی، مسائل کلان و باورهای اعتقادی به ذهن مردم راه پیدا نکند. اکنون اصل حرف ما این است در این نظام دینی و اعتقادی که مردم همه‎ کاره آن هستند، نباید فضای فرهنگی چه در عرصه حقیقی و چه مجازی، به همین ترتیب باشد.

وی بیان کرد: این ویژگی دنیای کثیف و ماده ‎پرست غربی است که فطرت پاک جوان ما را هدف گرفته و به دنبال آن است همان وضعی را در این کشور به وجود بیاورد که در کشورهای خودشان ایجاد کرده‌اند. به همین دلیل هم باید فضای مجازی موردتوجه قرار بگیرد و روزنه نفوذ دشمن از این فضا با تولید محتوای غنی و هدفمند محافظت شود.

ضرورت انسجام‎ بخشی به فضای مجازی

یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در ادامه این نشست، تشکیل جلسه شورای فضای مجازی را نخستین گام برای انسجام‎ بخشی به فعالیت‌های فرهنگی در این زمینه دانست و خاطرنشان کرد: مهم این است که فعالیت بر این بستر، پراکنده نباشد. اگر قرار است آرامش مردم با دروغ‎پردازی رسانه‌های بیگانه دچار خدشه نشود، باید فضای مجازی به شیوه‌ای سازمان‎یافته و اثربخش موردتوجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: این شورا، ساختاری است که برای ریل‎گذاری و هویت بخشی به فعالیت‌های فرهنگی، رسانه‌ای و محتوایی در فضای مجازی شکل گرفته است. به‌زودی، دبیرخانه اجرایی، عملیاتی و هدفمندی هم ذیل این شورا تشکیل خواهد شد. و ضمن پرهیز از تشکیلات‎سازی، به دنبال این هستیم که به تشکیلات موجود هویت عملیاتی مؤثرتری داده شود. سطح خدمات این شورا نیز به همه حوزه‌ها از جمله موضوع زیارت تسری پیدا خواهد کرد و بنا بر این است که بتوان از ظرفیت این شورا و دبیرخانه عملیاتی آن برای ارتقای خدمات قابل‎ارائه به زائران در پیک‌های زیارتی استفاده کنیم.

خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 1

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 3
bike - Footer Dark 02 - 4