همراه اول

قابلیت حفظ حرکت در بین خطوط جاده، تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی، موانع ساکن و انجام پارک از جمله قابلیت‌های این ربات است.

همزمان با آغاز نمایشگاه الکامپ، وزیر ارتباطات از نزدیک با دستاوردهای ویژه همراه اول در حوزه هوشمندسازی و تحول دیجیتال آشنا شد. همچنین طی این بازدید، پروژه ربات خودرو خودران این اپراتور نیز رونمایی شد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات در حاشیه نمایشگاه الکامپ با حضور در غرفه همراه اول، از آخرین دستاوردهای این شرکت بازدید کرد. وی در این بازدید با یوزکیس‌های مبتنی بر نسل جدید فناوری (5G) همراه اول آشنا شد و به تعامل با ارائه دهندگان سرویس‌های حاضر در زون‌های تخصصی «شبکه و زیرساخت»، «راه حل های کسب و کاری» و «زندگی دیجیتال» پرداخت.

همزمان با حضور زارع پور در غرفه این اپراتور، از «ربات خودرو خودران» که راهبری پروژه آن در مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و با همکاری دانشگاه شهید بهشتی انجام می شود، رونمایی شد. وزیر ارتباطات خطاب به «حمید بهروزی»، قائم مقام مدیرعامل همراه اول، خواستار تدارک فضایی بیشتر و اختصاصی‌تر برای عرضه این دستاورد در سطح کشور و مخصوصاً برای جوانان شد.

این ربات خودرو خودران کامل در ابعاد یک دهم واقعی با قابلیت حفظ حرکت در بین خطوط جاده، تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی، چراغ راهنمایی، موانع ساکن و متحرک، انجام پارک خودکار و مکان یابی است.

پردازش تصویر و شبکه‌های عصبی مربوط به تشخیص علائم و خطوط جاده بر روی مینی کامپیوتر Nvidia و پلتفرم سیستم عامل ربات‌ (ROS) و پیاده سازی حرکت ربات و جا به جایی محرک‌ها توسط الگوریتم‌های کنترلی پیاده شده بر روی میکروکنترلر ESP انجام می‌شود.

«ردگیری و مانیتورینگ کانتینری» دیگر سرویسی بود که در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط متخصصان همراه اول تشریح شد که عملاً اقدامی در راستای «جلوگیری از ورود کالاهای ممنوعه، مضر و حتی قاچاق انسان به داخل کشور از طریق اضافه یا کم کردن محتوای کانتینرها» است.

این سرویس به حل یکی از دغدغه‌های اپراتورهای ترمینال، اپراتورهای پورت، صاحبان کالا، صاحبان خطوط کشتیرانی و نهادهای حاکمیتی، نظارتی و امنیتی کمک می‌کند.

حضور فعال همراه اول در الکامپ بیست و ششم

نمایشگاه الکامپ تا هشتم تیر ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند ضمن مراجعه به سالن 35 که نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور حضور دارد، از نزدیک با سرویس‌های نوظهور دنیای دیجیتال آشنا شوند.

مقولات «اینترنت اشیاء»، «تماس تصویری بر بستر نسل چهارم یا ViLTE»، «احراز هویت بایومتریک»، «API کنسول همات»، «سامانه رمز ارز»، «کیف پول فراگیر»، «چت بات حج»، «خودنویس هوشمند برای مدیریت صورت جلسات»، «خدمات و محصولات دیتاسنتری»، «مرکز تماس ابری»، «خودروی متصل»، «مدیریت هوشمند انرژی»، «لجستیک هوشمند»، «تماس امن»، «سرویس بی‌سیم سازمانی»، «استارتاپ‌های شرکت حرکت اول به عنوان بازوی سرمایه گذاری اپراتور اول تلفن همراه نظیر نت باکس، دیدیمون، نبض و میاره»، «پلتفرم‌های دیجیتال اوانو، ذره بین و شاد»، «بازی و سرگرمی»، «آی بیمه»، «سیم‌کارت های گردشگری، انارستان و نوجوان» و «باشگاه مشتریان» از جمله برخی سرویس‌هایی است که در گروه همراه اول عرضه شده است.

گفتنی است علاوه بر این، در روز نخست برگزاری الکامپ 2023 تعدادی از مسئولان اجرایی و سیاستگذاری کشور همچون «مجتبی توانگر» رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی، «رضا باقری اصل» دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و مدیرانی از شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از غرفه همراه اول بازدید کردند.

علاقه مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه‌ها و سرویس‌های همراه اول در نمایشگاه الکامپ 2023 به پرتال این رویداد مراجعه کنند.

دیجیاتو

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 2

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 4
bike - Footer Dark 02 - 5