تراشه

به گفته وزیر فناوری اطلاعات ‌هند شرکت میکرون تکنولوژی ساخت یک مرکز مونتاژ و آزمایش تراشه 2.75 میلیارد دلاری را در هند آغاز کرده است.

هند ماه آینده اولین کارخانه مونتاژ نیمه‌هادی خود را راه‌اندازی خواهد کرد و تا پایان سال 2024 قصد دارد تولید اولین ریزتراشه‌های خود را آغاز کند.

فایننشال تایمز در گزارش خود اشاره می‌کند که «آشوینی وایشناو»، وزیر فناوری اطلاعات ‌هند مدعی شده شرکت میکرون تکنولوژی (Micron Technology) ساخت یک مرکز مونتاژ و آزمایش تراشه 2.75 میلیارد دلاری را در ایالت گجرات هند آغاز کرده است.

وایشناو علاوه‌براین گفت که بخش نیمه‌هادی ‌هند به رهبری دولت «نارندرا مودی»، نخست‌وزیر فعلی این کشور، با مأموریت خود تلاش گسترده‌ای دارد تا از سایر شرکای زنجیره تأمین، ازجمله تأمین‌کنندگان مواد شیمیایی، گازهای و تجهیزات تولیدی، در کنار شرکت‌های علاقه‌مند از راه‌اندازی کارخانه‌های ساخت ویفر سیلیکونی حمایت کند.

او در مصاحبه‌ای به فایننشال تایمز گفت:

«این سریع‌ترین باری است که یک کشور صنعت جدیدی را راه‎‌اندازی می‌کند. این یک صنعت جدید برای کشور ما است. برنامه‌ریزی کرده‌ایم که اولین تولید خود از این کارخانه ظرف مدت هجده ماه دیگر انجام شود، یعنی دسامبر 2024.»

هرچند عملکرد هند در بخش فناوری از کشورهای شرق آسیا، به‌ویژه چین عقب‌تر است، اما دولت مودی همراه با این کارخانه تولید نیمه‌هادی، همچنین در تلاش است تا ظرفیت ‌هند در تولید گوشی‌های هوشمند، باتری، خودروهای برقی و سایر لوازم الکترونیکی را افزایش دهد.

وایشناو همچنین اشاره کرد که مقامات هند در حال مذاکره با بیش از ده‌ها متقاضی هستند. او که از ارائه جزئیات خودداری کرد، گفت: «از 14 شرکتی که با ما در حال مذاکره هستند، دو مورد از آن‌ها بسیار خوب هستند که می‌توانیم با آن قرارداد ثبت کنیم.»

او همچنین اشاره کرد که آن‌ها در حال مذاکره با فاکسکان نیز هستند تا دستورالعمل‌های اصلاح شده دولت را بتواند برآورده کند.

وایشناو در انتها گفت که هند «بیش از 50 هزار طراح نیمه هادی دارد» و عملاً هر تراشه پیچیده‌ای که تاکنون ساخته شده، قبلاً در هند‌ طراحی شده است: «این اکوسیستم هم‌اکنون نیز [در هند] وجود دارد. ساخت کارخانه مرحله بعدی است، چیزی که ما روی آن تمرکز کرده‌ایم.»

دیجیاتو

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 2

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 4
bike - Footer Dark 02 - 5