هوش مصنوعی

هوش مصنوعی Palantir معرفی شد

هوش مصنوعی جدیدی با نام Palantir Artificial Intelligence Platform (AIP) معرفی شده است که در زمان جنگ می‌تواند استراتژی جنگی پیشنهاد دهد.یک شرکت مستقر در آمریکا با نام Palantir، از هوش مصنوعی جدیدی رونمایی کرده است که می‌تواند در زمان جنگ، اطلاعات مهمی مانند حرکت نیروهای دشمن را جمع‌آوری کند و همچنین براساس شرایط موجود، تاکتیک‌های خود را پیشنهاد دهد.

هوش مصنوعی جدید این شرکت که پلتفرم هوش مصنوعی Palantir (AIP) نام دارد، یک سیستم یکپارچه‌سازی‌شده با مدل‌های زبانی بزرگ مانند GPT-4 از OpenAI یا BERT گوگل است که می‌تواند داده‌های طبقه‌بندی‌شده و غیرطبقه‌بندی‌شده را تجزیه‌و‌تحلیل کند. مهندسان این شرکت همچنین قابلیت‌های AIP را در یک پروژه آزمایشی به نمایش گذاشتند که در آن یک اپراتور نظامی توانست نیروهای دشمن را که در نزدیکی مرز یک منطقه جمع شده بودند، کشف کند.

AIP در آزمایش خود موفق شد تا منطقه را به‌سرعت تجزیه‌و‌تحلیل کند و همچنین پاسخ‌های تاکتیکی موردنظر را برای آن پیشنهاد دهد.

با وجود نمایش چشمگیر AIP، شرکت Palantir نیاز به کنترل استفاده از مدل‌های زبانی بزرگ (LLM) و الگوریتم‌ها در زمینه‌های حساس، مانند مواردی را که در عملیات‌های نظامی با آن مواجه می‌شوند، مهم جلوه داده است.

درحالی‌که قابلیت‌های AIP می‌تواند مزایای قابل‌توجهی را در جنگ ارائه کند، اما بدون‌شک استفاده از چنین فناوری‌هایی به روش‌های قانونی و اخلاقی خود نیاز دارد و اقدامات غیرمجاز آن می‌تواند عواقب شدیدی به‌همراه داشته باشد. بنابراین Palantir و شرکت‌هایی که فناوری مشابه را توسعه می‌دهند، باید ملاحظات اخلاقی سیستم‌های هوش مصنوعی خود را در اولویت قرار دهند و اطمینان داشته باشند که تدابیر مناسبی برای جلوگیری از سوء‌استفاده از آن‌ها وجود دارد.

Palantir یک شرکت نرم‌افزاری است که در سال 2003 تأسیس شد و نرم‌افزار آن برای تجزیه‌و‌تحلیل، ادغام و تجسم حجم زیادی از داده‌ها طراحی شده است که برای صنایع مختلفی مانند مراقبت‌های بهداشتی مفید هستند. مشتریان این شرکت که دفتر مرکزی آن در دنور، کلرادو، واقع شده است، شامل آژانس‌های اطلاعاتی، سازمان‌های مجری قانون و ارتش می‌شود.

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 1

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 3
bike - Footer Dark 02 - 4