چین

درحالی‌که چین با محدودیت‌های صادراتی زیادی از سوی کشورهای غربی مواجه شده، اکنون به سراغ همکاری با کره‌جنوبی در زمینه نیمه‌هادی‌ها رفته است.

وزیر بازرگانی چین اعلام کرد که این کشور و کره جنوبی توافق کرده‌اند تا هم‌زمان با نگرانی‌های گسترده‌ای که در مورد تأمین تراشه، تحریم‌ها و امنیت ملی وجود دارد، مذاکرات و همکاری‌‌های خود در زمینه زنجیره‌های تأمین صنعت نیمه‌هادی را تقویت کنند.

به گزارش رویترز، «وانگ ونتائو» در حاشیه کنفرانس سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا–اقیانوسیه (APEC) که به‌تازگی در دیترویت برگزار شده، با «آن دوک-گئون»، وزیر تجارت کره جنوبی دیدار کرده است. آن‌ها در جریان این دیدار، درباره حفظ ثبات زنجیره تأمین صنعتی و تقویت همکاری‌های خود در زمینه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و چندجانبه تبادل نظر کرده‌اند.

وانگ همچنین گفت که چین مایل است تا برای پررنگ‌ترشدن روابط تجاری و تعاملات سرمایه‌گذاری خود با کره جنوبی همکاری کند.

پاسخ کره‌جنوبی به درخواست چین برای همکاری در صنعت تراشه

بااین‌وجود، در بیانیه کره جنوبی هیچ اشاره‌ای به تراشه‌ها نشده است و در آن، وزیر تجارت کره جنوبی از چین خواسته تا عرضه مواد خام مهم را تثبیت کند و خواستار ایجاد یک محیط تجاری قابل پیش‌بینی برای شرکت‌های کره‌ای مستقر در چین شده است. رویترز به نقل از منابع خود توضیح می‌دهد که کره جنوبی این همکاری بین مقامات را در تمام صنایع و نه فقط برای صنعت تراشه و نیمه‌هادی الزامی می‌داند.

اخبار مربوط به این همکاری درحالی منتشر شده که ایالات متحده، در چند سال گذشته با استناد به دلایل متعددی ازجمله امنیت ملی، محدودیت‌های صادراتی زیادی برای شرکت‌های چینی اعمال کرده و همچنین به سایر کشورها فشار آورده است تا دسترسی چین به تراشه‌های پیشرفته را محدود کنند. در مقابل، چین تلاش کرده تا وابستگی خود به آمریکا و کشورهای غربی را کاهش دهد و در آخرین مورد، اولین پرواز تجاری هواپیمای مسافربری C919 را انجام داده است.

طبق داده‌های وزرات بازرگانی، حدود 40 درصد از صادرات تراشه‌های کره جنوبی نصیب چین می‌شود، درحالی‌که فناوری و تجهیزات ایالات متحده برای شرکت‌های سازنده تراشه کره‌ای مانند سامسونگ و SK Hynix ضروری است.

دیجیاتو

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 2

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 4
bike - Footer Dark 02 - 5