10 روندی که آینده اپلیکیشن موبایل را شکل می دهد

اپل برای اولین بار در سال 2008 اپ استور خود را با 500 برنامه راه اندازی کرد. و از همان زمان آینده اپلیکیشن موبایل را از توسعه گرفته تا استفاده تحت تاثیر قرار داد. از آن زمان، بازارهای اپلیکیشن برای اپلیکیشن های موبایل و سازمانی تکامل یافته و شکوفا شده است. شرکت‌ها اکنون تلاش‌های توسعه خود را بر این فضا متمرکز می‌کنند و سازمان‌ها در هر اندازه به طور فزاینده‌ای به شرکت‌های تجاری اشتراکی برای انجام عملیات ضروری و ایجاد کارایی مدرن در عملکردهای معمول خود متکی هستند.

کارشناسان پیش بینی می کنند که به زودی تعداد دانلود اپلیکیشن های موبایل از 178 میلیارد در سال 2017 به 258 میلیارد خواهد رسید. 81 درصد از کل آمریکایی ها در حال حاضر صاحب گوشی هوشمند هستند و این تعداد تنها زمانی افزایش می یابد که مالکیت گوشی های هوشمند برای فعالیت های روزانه ضروری تر  شود. به همین ترتیب، بازار نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) در سال 2018 بیش از 134 میلیارد دلار ارزش داشت و همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد زیرا شرکت‌های بیشتری برای جایگزینی سیستم‌های قدیمی و فناوری قدیمی به بازار ابری روی می‌آورند.

با این ارقام بسیار زیاد، واضح است که توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها باید بدانند که چه روندهایی بر توسعه اپلیکیشن‌های موبایل در سال‌های آینده تأثیر می‌گذارد. کسانی که با روندها و شیوه های جدید همگام نیستند، در خطر عقب ماندن یا عملکرد در شرایط رقابتی هستند.

10 روندتاثیرگذار بر  آینده اپلیکیشن موبایل

در اینجا 10 روند وجود دارد که اگر می خواهید آینده اپلیکیشن موبایل شما درخشان باشد، باید آنها را درک کنید.

فن آوری های فعال صد

فناوری‌های فعال صوتی به کاربران این امکان را می‌دهند که بدون دست زدن به تلفن خود با برنامه‌های خود ارتباط برقرار کنند. در این مرحله هنوز امکان مکالمه کامل با دستیارهای صوتی وجود ندارد. با این حال، دارندگان تلفن می‌توانند از کنترل‌های صوتی برای وادار کردن برنامه‌های خود برای انجام عملکردهای خاص استفاده کنند. علیرغم اینکه این فناوری ناقص است، به سرعت در حال پیشرفت است.

استفاده از فناوری صوتی فعال می‌تواند گزینه استفاده از برنامه هندزفری را به هر کسی ارائه دهد. این گزینه چیزی است که همه کاربران گوشی های هوشمند ممکن است به زودی از برنامه های خود انتظار داشته باشند. و آینده اپلیکیشن موبایل را تحت تاثیر بسزایی قرار می‌دهد.

فناوری 5G

چرا در مورد 5G سروصدا زیاد است؟ فناوری 5G ممکن است شیوه استفاده مردم از اپلیکیشن های موبایل را به شدت تغییر دهد. تأخیر را کاهش می دهد و سرعت اشتراک گذاری داده ها را برای تلفن های همراه افزایش می دهد. این محیط تبادل حجم عظیمی از داده‌ها بین برنامه‌ها و سرویس‌ها را تشویق می‌کند و مزایای رایانش ابری را حتی برای همه انواع دستگاه‌ها قابل دسترس‌تر می‌کند. این توسعه می تواند بازارهای اپلیکیشن جدیدی را باز کند.

نه تنها توسعه‌دهندگان نیاز به ایجاد برنامه‌هایی دارند که بتوانند با این حجم از داده‌ها همگام شوند، بلکه برای اولین بار در توسعه برنامه‌هایی که می‌توانند از داده‌های بلادرنگ برای ایجاد برنامه‌های جدید و مفیدتر بهره ببرند، مسابقه خواهند داد.

اینترنت اشیا

با ظهور اینترنت اشیا (IoT)، تعداد دستگاه های دارای سخت افزار کامپیوتری تعبیه شده روز به روز در حال افزایش است. اینترنت اشیا طیف وسیعی از سیستم ها  را پوشش می دهد. و می‌توان گفت نه تنها در آینده اپلیکیشن موبایل بلکه در آینده گوشیهای تلفن همراه هم تاثیر زیادی خواهد داشت.

بسیاری از کاربران ممکن است قبلاً با سیستم‌های متصل به اینترنت خانگی – فناوری خانه هوشمند – که چراغ‌ها و گرمایش را کنترل می‌کنند، آشنا باشند. اینترنت اشیا همچنین مانیتورهای تجهیزات پزشکی، مراکز اطلاعات خودکار، یخچال‌های هوشمند و کنترل‌های تجهیزات تولید خودکار را به هم متصل می‌کند.

بیشتر مصرف کنندگان انتظار دارند دستگاه های خود را از طریق تلفن های همراه نظارت کنند و داده های عملیاتی و هشدارهای مربوط به نقص را دریافت کنند. مراقبت‌های بهداشتی و تولید دو صنعتی هستند که انتظار دارند اپلیکیشن‌هایی به ترتیب بر بیماران و تولید نظارت داشته باشند.

تجارت سیار

محبوبیت پرداخت از طریق کیف پول های تلفن همراه، مانند Google Wallet و Apple Pay ادامه دارد. شرکت‌ها می‌خواهند گزینه پرداخت‌های بدون نقد و بدون کارت را به مصرف‌کنندگان ارائه دهند، و گرایش به سمت تجارت تلفن همراه، به طور کلی، منجر به توسعه اپلیکیشن‌های جدید می‌شود.

شرکت‌های موجود، از جمله شرکت‌هایی که مکان‌های آجری دارند، می‌خواهند گزینه‌های پرداخت و خرید از طریق تلفن همراه را ارائه دهند، و کسب‌وکارهای جدیدتر می‌توانند با استفاده از راه‌حل‌های تجارت سیار با هزینه‌های سربار کمتر شروع کنند.

واقعیت افزوده و مجازی

فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مدت زیادی است که وجود داشته اند. VR هنوز نیاز به توسعه دارد، اما توسعه دهندگان پیشرفت های زیادی داشته اند و اکنون برای ایجاد تعامل به واقعیت مجازی و افزوده تکیه می کنند. اپلیکیشن ویروسی Pokemon Go یک نمونه اولیه از احتمالات واقعیت افزوده بود.

علاوه بر بازی‌ها و سرگرمی‌ها، VR و AR می‌توانند در آموزش و آموزش، مهندسی و تنظیمات مراقبت‌های بهداشتی کمک کنند. به طور خلاصه، امکانات زیادی برای این فناوری وجود دارد و فریمورک ها به راحتی برای توسعه دهندگان در دسترس هستند.

برنامه های مبتنی بر ابر

توسعه دهندگان به حرکت انتقال ابر برای ذخیره حجم عظیمی از داده ها کمک کرده اند. این اطلاعات اضافی به آنها اجازه می دهد تا برنامه هایی را توسعه دهند که به قابلیت های حافظه داخلی گوشی های هوشمند محدود نمی شود.

داده‌های مبتنی بر فضای ابری می‌توانند به تجربه کاربر کمک کنند زیرا برنامه سریع‌تر اجرا می‌شود و حافظه زیادی را در تلفن اشغال نمی‌کند. همچنین، کاربران می توانند بدون در نظر گرفتن مشخصات سخت افزاری گوشی خود، به ویژگی های اپلیکیشن در فضای ابری دسترسی داشته باشند.

از دیدگاه یک توسعه دهنده، ابر می تواند فرآیندهای طراحی را سرعت بخشد. ابر به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا یک راه حل واحد ایجاد کنند که می تواند بدون در نظر گرفتن سیستم عامل بر روی چندین پلتفرم کار کند. آنها همچنین می تواند برنامه خود را از دستگاه های مختلف بدون نیاز به انجام آزمایش یا کدنویسی اضافی در دسترس قرار دهد. و بدین ترتیب می توان گفت در آینده اپلیکیشن موبایلی که مبتنی بر ابر است، محبوبیت بیشتری خواهد داشت.

برنامه های فوری

برنامه‌های فوری برنامه‌هایی هستند که لازم نیست آن‌ها را در تلفن خود دانلود کنید. آنها همچنین به عنوان “برنامه های پیشرو” شناخته می شوند. می‌توانید از طریق مرورگر خود به برنامه‌های فوری دسترسی داشته باشید، اما می‌توانید دکمه‌ای را روی تلفن خود نصب کنید تا دقیقاً مانند یک برنامه استاندارد کار کنند.

آنها یک ایده نسبتا جدید هستند، اما آنها یک گزینه هیجان انگیز برای توسعه دهندگان هستند زیرا می توانند تجربه ای شبیه به برنامه را بدون نیاز به کاربر برای دانلود یک برنامه کامل ارائه دهند. در آینده اپلیکیشن موبایلها، این گزینه می تواند برای کاربرانی که می‌خواهند داده‌های تلفن همراه را ذخیره کنند، اما همچنان به برنامه دسترسی دارند، در حالی که به Wi-Fi متصل نیستند، جذاب باشد.

خدمات سنجش حرکت و موقعیت مکانی

خدمات سنجش حرکت به کاربران اجازه می دهد خانه ها، مشاغل و عملیات خود را از راه دور نظارت کنند.

برنامه ها همچنین می توانند از خدمات مبتنی بر مکان استفاده کنند. این‌ها می‌توانند به تطبیق تجربیات کاربر، ایجاد پیشنهادات و تبلیغات شخصی‌سازی‌شده، و ارائه دستورالعمل‌ها برای کالاها یا خدمات خاص به کاربران کمک کنند. خدمات مکان می تواند برای کاربران نهایی کار کند، اما توسعه دهندگان همچنین می توانند از آنها برای ایجاد ویژگی های برنامه ای که داده های کاربر را برای شرکت جمع آوری می کند، استفاده کنند.

دستگاه های پوشیدنی

روندهایی مانند 5G و اینترنت اشیا باعث توسعه و تقاضا برای دستگاه های پوشیدنی می شود. توسعه دهندگان سعی خواهند کرد تا ابزارهای پوشیدنی را در توسعه برنامه های استاندارد ادغام کنند یا برنامه هایی را به طور خاص برای ساعت ها و سایر ابزارهایی که مردم به خود متصل می کنند توسعه دهند.

برخی از شرکت‌ها دسترسی به APIها و چارچوب‌هایی را ارائه می‌کنند که ساخت اپلیکیشن‌های مخصوص دستگاه‌های پوشیدنی را برای توسعه‌دهندگان آسان‌تر می‌کند. رایانش ابری نقش مهمی را ایفا می‌کند زیرا به ابزارهای پوشیدنی با سیستم‌های سخت‌افزاری کوچک اجازه می‌دهد بدون استفاده از فضای ذخیره‌سازی زیاد، داده‌ها را جمع‌آوری و انتقال دهند.

هم کاربران و هم شرکت ها ممکن است انتظار داشته باشند که یک برنامه را با دستگاه پوشیدنی خود یکپارچه کنند یا نسخه ای را به طور خاص برای ساعت هوشمند دانلود کنند.

تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده

تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده می‌تواند به توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها کمک کند تا پیش‌بینی کنند که یک فرد چگونه از یک برنامه بر اساس داده‌های گذشته درباره کاربر استفاده می‌کند. تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده از قبل به برنامه‌ها کمک می‌کند در مورد تبلیغات یا پیشنهادات خاص کاربر تصمیم بگیرند.

کاربران همچنین می توانند در حین توسعه از این فناوری بهره مند شوند. تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده می‌تواند به کاربران کمک کند تا به طور خودکار برنامه‌های خود را بدون نیاز به تغییر مداوم تنظیمات خود سفارشی کنند. وقتی صحبت از سیستم‌های تعبیه‌شده به میان می‌آید، توانایی پیش‌بینی شرایط، تنظیمات و سایر عوامل می‌تواند به افزایش کارایی کمک کند.

 

لینکهای مفید:

آینده اپلیکیشن موبایل

تفاوت بین سخت افزار و نرم افزار

توسعه نرم افزار چیست؟

انواع توسعه نرم افزار

گروه خودروسازی سایپا

مطالب مرتبط

fasa logo 3 - Footer Dark 02 - 1

فسا با انجام پروژه های متعدد و ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های صنعتی، بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند و مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها تبدیل به یکی از فعالترین شرکت های مطرح در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح مطلوب فناوری و تکنولوژی روز شده است.

 اطلاعات تماس آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان کازرون – خیابان نیکنام – پلاک ۱۰


 ایمیل: info@fasatech.com

 تلفن: 5 -26424001-021خدمات

• تولید و توسعه نرم‌افزار(IS)

• شبکه و زیرساخت(IT)

• برنامه‌ریزی منابع انسانی(EPR)

• امنیت اطلاعات و ارتباطات

• تامین تجهیزات و سخت‌افزار

• تامین منابع انسانی متخصصلینک‌های مرتبط

car - Footer Dark 02 - 3
bike - Footer Dark 02 - 4