در ترافیک گیر کرده اید و با خود فکر می کنید آیا از مسیر دیگه امکان ترافیک کمتری شاید وجود داشت و شما می توانستید مسیر بهتری را برای مقصد خود انتخاب نمایید، این صحنه ایست که برای همه ما اتفاق افتاده است، بارها این فکر شاید به شما هم خطور کرده بود که آیا می شود بدون داشتن ماشین های گران قیمت که سیستم مسیریابی را به صورت خودکار در خود نصب دارند به مقصد با ایده آل ترین مسیر ممکن دست یافت اما این رویا با وجود گجتی که امروز می خواهیم به بررسی آن بپردازیم وارد دنیای واقعی ما شده است و با ایجاد تحولی بزرگ در این صنعت قصد دارد تا تک تک جنبه های این بخش از زندگی ما را با امکانات فوق العاده خود تحت تاثیر قرار دهد.

در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از تکنولوژی ها که می تواند تغییری بنیادین در زندگی ما ایجاد کند خواهیم پرداخت.

با تکنولوژی جدید مسیریاب الکسا آمازون به اسم Garmin Speak  می توانید با صدای خود، مسیر خود را کنترل کنید و به سریع ترین و بهترین مسیرهای ممکن برای مقصد خود دست یابید.

این گجت که با طراحی منحصر بفرد وارد بازار شده، می تواند در هر پیچ یا تقاطعی که پیش رو شما قرار دارد ضمن محاسبه فاصله و اعلام این مقیاس در ابعاد مایل یا کیلومتر، درخواست چرخش به سمت مورد نظر شما را به شما نشان دهد که باعث تسریع و دقت بالا در رسیدن به مقصد را فراهم می سازد و همچنین در مواقع ضروری می تواند برای افرادی که با مشکل کم شنوایی یا ناشنوایی رو به رو هستند به صورت تصویری گردش به جهات مختلف را نشان دهد.

با این حال وظیفه این گجت بیشتر از چیزی است که شما از یک گجت مسیریاب انتظار دارید، یکی از این امکانات، اتصال مستقیم به دستیار هوشمند الکسا آمازون در مواقع ضروری بدون نیاز به اینترنت است و اینکه می توانید به صورت اختصاصی و فقط با صدا خود این گجت را کنترل کنید و امنیت خود را از جهت اطلاعات موقعیت های جغرافیایی که قبلا انتخاب کردید را حفظ نمایید.

یکی از بزرگترین نقاط قوت این گجت قابلیت اتصال به وسایل هوشمند خانگی شما می باشد، بدین صورت که تمام وسایلی که قابلیت اتصال به اینترنت را دارا می باشند و به وسیله صدای شما قابل کنترل می باشند شما می توانید با این گجت تلویزیون، سیستم گرمایشی، چراغ ها، گوشی هوشمند و کامپیوتر شخصی خود را کنترل کنید ، به عنوان مثال با ایجاد یک برنامه مدیریت وسایل هوشمند خانگی با متصل کردن این وسایل به گجت خود با صدای شما قبل از ورود شما با فاصله ای مشخص که شما مشخص می کنید، چراغ ها شروع به روشن شدن می کنند و درها باز می شوند و دستگاه صوتی شما شروع به نواختن موسیقی به محض ورود شما می کند که احساس آرامش و صرفه جویی در وقت را به بهترین نحو ممکن تجربه کنید.

حتی در این سیستم قابلیت باز کردن درب برای افراد دیگر با دستور صوتی شما بوسیله پارامترهای تعیین شده توسط شما امکان پذیر خواهد بود.

حالا می خواهیم به صورت کوتاه به بررسی بعضی امکانات جانبی دیگر این گجت بپردازیم.

  1. درخواست موسیقی

شما می توانید در هر لحظه و هر کجا که هستید بدون اینکه کار خاصی انجام دهید به گجت خود اسم خواننده یا آهنگ مورد نظر یا حتی سبک موسیقی مورد علاقه خود را بگویید تا به صورت خودکار این گجت آهنگ های مورد نظر شما را برای شما پخش کند.

  1. آب و هوا

امکان بررسی وضعیت آب و هوایی و پیش بینی های مختلف و تحلیل آنها و به کار بستن میانگین برای مقصد آب و هوایی شما و ارائه آن به صورت صوتی یکی دیگر از قابلیت های این گجت است.

  1. اخبار

شما در این گجت قابلیت بررسی اخبار مهم روز به انتخاب خود را خواهید داشت، به طوریکه اخبار مربوط به حوزه مورد علاقه شما برای شما پخش خواهد شد.

  1. سفارش

از دیگر قابلیت های دیگر این گجت سفارش های آنلاین است، به صورتی که شما در راه هستید و احساس گرسنگی میکنید و می خواهید به نزدیکترین رستوران یا کافی شاپ که در مسیر شما قرار دارد سفارش خود را بدهید تا به محض رسیدن شما سفارش شما بر روی میزی که به اسم شما رزرو شده سرو شود، همچنان این قابلیت برای مکان ها مختلفی همچون سینما، تئاتر،کنسرت ها و حتی اعلام برنامه هایی در این زمینه که شما از آنها ممکن است در مسیرتان وجود داشته باشد که از آن ها باخبر نیستید آگاه می سازد و قابلیت رزرو برای شرکت در این رویدادها را برای شما فراهم می سازد.

  1. سرگرمی

از قابلیت های جالبی که این گجت را متفاوت می سازد، بخش بازی و سیستم های سرگرمی آنلاین صوتی آن است که شما می توانید با هوش مصنوعی که در طراحی این سیستم استفاده شده یک بازی هوشمندانه دوطرفه را در حالی که در ترافیک گیر کرده اید داشته باشید، یا حتی شنیدن داستان های جالب در طول مسیر، یا حتی طنزهای مختلف که توسط این گجت برای سرگرمی شما بصورت آنلاین برای شما انتخاب می کند.

  1. بلوتوث

برای اتصال به این گجت راه های مختلفی وجود دارد که به صورت آنلاین و آفلاین می توان به آن متصل شد، یکی از این راه ها استفاده از بلوتوث برای کانکت شدن به این سیستم در نبود اینترنت است.

 

با بررسی این گجت در حالت های مختلف و همچنین تست آن توسط مصرف کنندگان و پخش آن در شبکه های مختلف توسط افراد مصرف کننده و سطح بالای رضایت آنها از این محصول باعث شده که این گجت در بالاترین سطح محبوبیت خود قرار بگیرد و توجه بسیاری از دوستداران استفاده کننده از گجت های روز دنیا را به خود جلب کند.

این گجت هم اکنون در بازار جهانی با قیمت 58 دلار به فروش می رسد که می توان از سایت اصلی خود این گجت یا سایت های خرید آانلاین اقدام به تهیه این محصول نمود.

پاسخ خود را بیان کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here