امروزه استارت آپ ها با استفاده از تفکری جدید و نگاهی متفاوت به صنایع و علوم در زمینه های مختلف دیگر و با بهره گیری از نیروهایی خلاق و پرانرژی توانسته تحولی بزرگ در جهان امروز ایجاد کند.

صنعت خودرو یکی از پرطرفدارترین صنایعی است که همواره جذابیت بسیاری برای مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داشته و هر روز بر این جذابیت با ایجاد امکانات جدید توسط کمپانی های مختلف خودروسازی افزوده می شود.

در کنار سیل عظیمی از کمپانی های نامدار با تکنولوژی های پیشرفته، امروزه همگی چشم به سوی استارت آپ هایی دارند که با گجت ها و سیستم های کاربردی خود حتی کمپانی های بزرگ را تحت تاثیر خود قرار می دهند و این رغبت را برای همکاری و استفاده از این فناوری ها را توسط کمپانی ها بزرگ ایجاد کردند، یکی از این برترین استارت آپ ها در زمینه خودرو Tenthor Technology نام دارد.

در ادامه مطلب به بررسی تکنولوژی که این استارت آپ برای صنعت خودروسازی برای اولین بار در جهان تولید کرده خواهیم پرداخت.

تصور کنید پشت فرمان دچار حمله قلبی شده اید یا نیاز دارید علائم حیاتی خود را بصورت دائم چک کنید که در جریان قرار بگیرید یا بصورت آنلاین برای پزشک مورد نظر شما ارسال شود تا در مواقع ضروری به شما دستورات لازم را برای جلوگیری از هرگونه حادثه ارسال کند.

یکی از پیشگامان تکنولوژی بررسی علائم حیاتی مسافران که می تواند بصورت آنلاین و دائم شما رو چکاب کند استارت آپی است بنام Tenthor Technology که گام بزرگی در جهت حوزه خودروهای امدادی برداشته است.

سنسورهای تراهرتزی شرکت Tenthor Technology بصورت یک رادار در مقیاس کوچک عمل می کند، بطوریکه در امواج الکترومغناطیسی تراهرتز و فروهراترز برای اندازه گیری مقیاس سنسورهای حرکتی سطحی استفاده می شود، حتی با وجود پوشیدن لباس های ضخیم این سنسورهای قابلیت اندازه گیری علائم حیاتی شما را خواهند داشت.

این گجت ها که در صندلی های مسافران و همچنین دوربین های خاص نصب در ماشین تعبیه شده، با استفاده از تماس شما با این صندلی ها یا تشخیص علائم چهره ای شما شروع به اندازه گیری و تولید دیتا از علائم حیاتی شما مثل ضربان قلب، مقیاس تنفس، مقدار تغییرات ضربان قلب می کند، که این دیتاها توسط نرم افزار تعبیه شده تحلیل می گردد تا بتواند عواملی همچون خستگی، خواب آلودگی و مقدار استرس راننده و مسافران را بررسی کند.

یکی از راهکارهای این سنسورها برای بالا بردن سطح هوشیاری هنگام خواب آلودگی ایجاد صدای هشدار دهنده و بالا بردن صدا با توجه به دریچه تهویه خودرو است که صدای بلندی را برای ایجاد هوشیاری راننده ایجاد می کند.

این شرکت همچنین اعلام کرده است که ” بعضی امکانات پیشرفته همچون کنترل ماشین توسط نرم افزار و خودران کردن آن با توجه به سطح استرس یا موارد خاصی همچون بیماری های قلبی یا عوامل دیگری که باعث از بین رفتن یا پایین آمدن سطح هوشیاری راننده می شود را دارا می باشد که با نزدیکترین سیستم امدادی تماس گرفته و خودرو را به نزدیکترین محل ممکن برای امداد راننده برساند.”

مدیر بخش فناوری این شرکت در ادامه افزود ” این تکنولوژی در آینده از المان های بیشتری همچون هوش مصنوعی و تثبیت وضعیت خودرو از راه دور توسط راهبران در مواقع بیهوشی راننده استفاده خواهد کرد که در ورژن های بعدی به صورت نمایش عمومی درخواهد آمد و هنوز در نسخه آلفا خود بسر می برد و اضافه کردن این تکنولوژی ها می تواند نقطه عطفی در ایجاد خودروهایی با قابلیت امدادرسانی در مواقع اضطراری باشند.”

پاسخ خود را بیان کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here