با پیشرفت جوامع امروزی نیاز به برقراری ارتباط و استفاده هوشمند از وسایل که در وقت، انرژی و هزینه ها آنها صرفه جویی کند و بتواند بستری جدید در ایجاد فضای راحتی در زندگی آنها ایجاد کند، بیشتر از پیش به چشم میخورد و در همین راستا تکنولوژی به نام اینترنت اشیا وارد دنیای فناوری های مورد استفاده عموم شد.

امروزه مردم با وسایل هوشمندی همچون گوشی های هوشمند، لوزام خانگی هوشمند، شهر هوشمند و مسائلی از این قبیل آشنایی کلی را بدست آوردند و سعی می کنند با استفاده از هوشمندسازی به طرق مختلف که یکی از مهمترین آنها استفاده از اینترنت اشیا هست، کیفیت، هوشمندی و صرفه جویی در تمامی جنبه های زندگی خود را بالا ببرند.

اما این صنعت یعنی اینترنت اشیا خود را محدود به زیرساخت های عمومی نکرده، و با بالا بردن بهره وری و ایجاد بستری مناسب در بکارگیری در عرصه دستگاه های صنعتی و اتوماسیون ها ، در حال ایجاد یک شکوفایی علمی و عملی در مقیاس های مختلف صنعتی به عنوان یک ابزار هوشمند است.

در این اینفوگرافیک قصد داریم به طور کاملا جامع شما را با روند هژمونی و مفهومی جدید در تکنولوژی جهان به نام انقلاب چهارم صنعتی یا اینترنت اشیا صنعتی و پتانسیل های آن آشنا سازیم.

 

پاسخ خود را بیان کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here