ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه به کارگیری فناوری های هوشمند در حمل و نقل جاده ای، اقدام به برگزاری دومین نشست تخصصی پیشران‌های توسعه حمل و نقل جاده ای هوشمند (با محوریت خودرو) و نقش ICT کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فناوری سایپا ارتباط ، گروه حمل و نقل جاده‌ای( خودرو) ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری در نظر دارد با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دومین نشست تخصصی با موضوع پیشران‌های توسعه حمل و نقل جاده ای هوشمند (با محوریت خودرو) و نقش ICT را برگزار کند.

این نشست، با هدف ایجاد گفتمانی مبتنی بر دانش در زمینه مسائل مرتبط با فناوری‌های آینده صنعت حمل و نقل (با محوریت خودرو)، ۲۱ خرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

دومین نشست تخصصی با موضوع پیشران‌های توسعه حمل و نقل جاده ای هوشمند (با محوریت خودرو) و نقش ICT با حضور طیف وسیعی از بازیگران اثرگذار در توسعه حمل و نقل هوشمند از سازمان های دولتی و خصوصی در سطوح عالی مدیریتی و تخصصی برگزار می شود.

در این نشست سخنرانی هایی با محوریت توسعه خودروهای هوشمند در جهان، ارزیابی نقش تلکام در صنعت خودروهای متصل و مواردی مشابه ارائه خواهد شد.

با توجه به اینکه توسعه نسل های جدید خودروهای هوشمند نیاز به استفاده و به کارگیری فناوری دارد و باید از فناوری های ارتباطات و اطلاعات برای هوشمندسازی آنها استفاده کرد، برگزاری این نوع نشست ها می تواند نقش موثری در شتاب دهی به روند توسعه خودروهای هوشمند داشته باشد.

پاسخ خود را بیان کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here